Зарегистрироваться Войти

TURNE - №1 туристический портал Украины.  Все для быстрого и удобного выбора тура. Звоните: (044) 393-43-97, (067) 448-34-60

Подобрать тур:

Чек-ліст: що робити, якщо ви загубили документи за кордоном.

Рубрика

Версия для печати Версия для печатиПослать другу Отправить другуДобавить в избранное Добавить в избранное

26.07.2016

Рубрика: Вокруг света (606)

Це прикро, але це трапляється. Документи можуть бути вкрадені або загублені. Та ми наголошуємо на тому, що головне – не розгубитися. Ось вам покрокова інструкція:

1. Заздалегідь зробіть нотаріально завірену копію вашого внутрішнього та закордонного паспортів. Це корисна порада для всіх, тому що така копія допоможе вам швидко відновити документи. Подорожуючи за кордон не зайвим буде зробити хоча б ксерокопію закордонного паспорту.

2. Як тільки з’ясується, що ви втратили документи – зверніться до відділку поліції з заявою. Вам зобов’язані видати завірену копію протоколу.

3. Зверніться до консульства, посольства або дипломатичного представництва України в тій країні, в якій ви відпочиваєте. Саме там оформлять тимчасове посвідчення, з яким ви зможете перетнути кордон.

 RAQM6NkkGh8.jpg

Для отримання тимчасового посвідчення необхідно:
  

  • *Надати завірену копію поліцейського протоколу
  • *Надати завірену копію паспорту або інші документи, де є ваше фото (студентський квиток, водійські права)
  • *Надати дві фотокартки 3,5 см на 4,5 см
  • *Сплатити консульський збір  (від 30 до 100 доларів)

Якщо у вас немає завіреної копії паспорту або інших документів – потрібно знайти двох свідків. Ними мають бути ваші співвітчизники. Вони повинні пред’явити у посольстві свої закордонні паспорти, внутрішні паспорти і нотаріально завірені їх копії.

В тому випадку, коли ви не в змозі знайти двох свідків, Консульський відділ для ідентифікації особистості буде зв’язуватися з вашими родичами, щоб ті електронною поштою відправили копії своїх внутрішніх паспортів.

Також Консульський відділ для ідентифікації особистості зробить запит до управління Міністерства внутрішніх справ України у тій області, де ви зареєстровані. В цьому випадку свідоцтво оформляється після отримання необхідного підтвердження з України (до 27 днів).

Якщо разом з документами ви втратили і гроші, консульство може піти вам на зустріч і виписати тимчасове свідоцтво безкоштовно. Для цього треба написати заяву, в якій вказати, що виплатити необхідну суму у вас немає можливості.

Свідоцтво видається заявнику особисто або його законному представнику. Якщо ви подали всі необхідні документи і заплатили збір, тоді свідоцтво вам зобов'язані видати в той же день.

В Україні протягом трьох днів після повернення ви повинні звернутися до ВГІРФО за місцем прописки, щоб здати тимчасове свідоцтво і подати документи на отримання нового закордонного паспорта, попередньо сплативши штраф за втрату.

Будьте пильними:

  • *не тримайте всі документи в одному місці;
  • *не носіть з собою закордонний паспорт без особливої на те необхідності. В більшості випадків  краще взяти з собою ксерокопію;
  • *доречно мати відскановані копії власних документів.

    Безпечного всім і вдалого відпочинку!

Комментарии (0) Просмотров (1226)

Имя*Email
  
Комментарий*
(до 5000 знаков)
Введите символы, изображенные на картинке
CaptchaCode


Читайте также:

В ногу со временем: советы современным путешественникам


Рубрика: Вокруг света (606)
Технологии стремительно развиваются и все глубже проникают в нашу жизнь. Естественно, касается это и сферы путешествий. Сегодня даже такие базовые понятия, как «регистрация на рейс», «контактные данные», «условия применения тарифа» наполняются новым содержанием. В этой статье мы подскажем, как идти в ногу со временем и сполна использовать новые возможности.
Подробнее »

Комментариев (0) Просмотров (1098)

Горящие туры по почте
Следи за ценами!
Подпишись на рассылку туров!
Email:
Управление подпискойRSS
Лучшие отели