Зарегистрироваться Войти

TURNE - все для быстрого и удобного выбора тура. Подбор тура: (067) 005-69-05, (050) 345-14-50, Реклама: (095) 545-38-88

Подобрать тур:

16 - 17 березня 2013 року Національний музей Народної архітектури та побуту України запрошує киян та гостей міста на свято Масниці

Рубрика

Версия для печати Версия для печатиПослать другу Отправить другуДобавить в избранное Добавить в избранное

18.02.2013

Рубрика: Украина (241)

Фотоприложение к статье

XC1D9953@@.jpg    Весняний цикл традиційних свят українців розпочинає Масляна. Це неповторне, веселе, колоритне свято, сповнене народних звичаїв та обрядів. Масниця - це перехід від Зими до Весни. Наші предки вірили: рядженими, піснями, танцями та різними заклинаннями можна прогнати Зиму та закликати Весну, а до того ж посвяткувати та позабавлятися востаннє перед Великим Постом.
   У народі Масниця має такі назви: Масляна, Сирниця, Колодій, Туриця. За християнським календарем Масниця - це останній тиждень перед Великим Постом. В ці дні споживали в основному молочні продукти, вареники з сиром та млинці. Вареник у формі Місяця, а млинець, подібний до Сонця і Зірки - це вічні символи, якім поклоняється людина. Споживаючи вареники та млинці, сучасна людина робить це за давньою народною традицією.
   На протязі сиропусного тижня відбувається обряд Колодки або Колодія: від народження і до похорону. Такий розподіл колодкування сприймався як жарт і приводив до веселощів.
Відвідувачі музею зможуть побачити максимально відтворений давній обряд Колодія. Обряд Колодки буде відбуватись на експозиції «Середня Наддніпрянщина» з 12:30.

  На Співочому полі з 13:00 починаються виступи фольклорних колективів з областей України, які виконають святкові пісні та обряди.

Розважальна частина з 13:30 до 16:00

   Гостей музею на Співочому полі чекають різноманітні народні забави: змагання на колоді, катання на конях, перетягування канату, «збивання Зими», міряння силою, якщо буде сніг - катання на санях та ослоні, сніжна фортеця зі сніжками та інші конкурси.
   Народні майстри з усієї України запропонують гостям свої кращі вироби декоративно-ужиткового мистецтва.
   Завершить Свято спалення «Кострубатого діда» як символа всього недоброго. Це знак початку весняного оновлення.

XC1D0005@@.jpg


ПРИХОДЬТЕ НА СВЯТО В УКРАЇНСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ ВБРАННІ!

   Проїзд до Музею: від Бессарабської площі маршрутка №156, від Ленінградської пл. маршрутка №172 (ч-з метро «Либідська» - «Виставковий центр»), тролейбус №11.

Комментарии (0) Просмотров (1750)

Имя*Email
  
Комментарий*
(до 5000 знаков)
Введите символы, изображенные на картинке
CaptchaCode

Горящие туры по почте
Следи за ценами!
Подпишись на рассылку туров!
Email:
Управление подпискойRSS
Лучшие отели