Клiнiчний санаторiй "Жовтень"

Украина

Конча-Заспа, парковая зонаКонча-Заспа – унікальна лісопаркова зона, площею понад 5 тис. гектарів, оточує столицю України з південного сходу. З історичних джерел дізнаємось про Конча-Заспу вже спочатку XII століття. Існує багато легенд, версій щодо самої назви місцевості. Так, згідно з однією з них: високий, худий, як кінцевик ("конча") вартовий заснув ("заспав") та не попередив про наступ литовських дружин на Київ у 1320 році, і як народна пам'ять про цей ганебний вчинок ця місцина стала називатись Конча-Заспою. За іншою версією, 12-тисячна орда половецького хана Кончака підступила у цьому місці до Києва, та перед вирішальним штурмом вирішив хан, щоб воїни відпочили, "заспали", а в цей час захисники міста підтягнули резерви, згуртувались і не дозволили ворожим військам взяти місто – хан Кончак "заспав" перемогу! Третя легенда розповідає про велику перемогу Богдана Хмельницького у 1651 році над польсько-литовськими військами Яна Радзівіла саме у цій місцевості: козаки напали на поляків зненацька, вночі, і ті вистрибували з домівок, наметів з криками "кончай заспать" – після перемоги козаки сміялись з переможених: "конча, заспа"! Але, мабуть, найбільше сенсу має тлумачення, що Кончей і Заспою називали два окремих озера, утворених із заток Дніпра, "кончиків", як тоді казали. Звідси назва "Конча". "Заспами" називали озера, ставки з штучно насипаною ("засипаною") греблею. З XVII століття та до революції 1917 року Конча-Заспівські землі належали Києво-Печерській Лаврі, Введенському монастирю. Так, є свідоцтва, що на місцевості, де саме розташований санаторій "Жовтень", були монашеські скити та келії.

У другій половині XX століття Конча-Заспа стала курортною зоною, а в останні роки – улюбленим місцем відпочинку тисяч киян. Зараз тут розташовані і відомі державні заклади відпочинку, у тому числі державні резиденції керівників країни, і бази відпочинку відомих підприємств Києва, і профілакторії вищих учбових закладів, і колишні піонерські табори, але, безумовно, найпотужніший і найвідоміший санаторно-курортний заклад Конча-Заспи – клінічний санаторій "Жовтень" ЗАТ "Укрпрофоздоровниця".

Туры в Турцию

Історія санаторію розпочалась у повоєнні, 50 роки минулого століття, як літньої бази відпочинку міністерства водного та річкового господарства. Це були маленькі домівки на 6-7 ліжок, літній кінотеатр та їдальня. Пізніше у базу почав вкладати гроші київський завод "Арсенал", домівок стало більше, людей відпочивало до 350 за сезон. Першим керівником закладу був Б.Ю.Шульгін. Після передачі закладу в підпорядкування Київській територіальній раді з управління курортами профспілок, у 1970 році почалось будівництво двох 8-поверхових корпусів, їдальні, кіноконцертного залу. Будівництво було завершено у 1976 році, та з'явився пансіонат з лікуванням на 700 місць. Майже 10 років установою керував Скуратівський Василь Іванович – прекрасний керівник, організатор курортної справи. У нашому колективі і досі багато працівників, які з повагою згадують цю гарну людину.

Конча-Заспа, санаторий "Жовтень"У 1986 – 1987 pp. завершується будівництво 4-поверхового лікувально-діагностичного корпусу на 1500 відвідувачів щоденно, упорядковується лікувальний пляж на березі затоки Дніпра, стає до ладу корпус №3 на 42 ліжка. Рішенням Центральної ради з управління курортами профспілок (м. Москва) №595 від 19.11.85 р. заклад перейменовується у санаторій "Жовтень". І відразу, у 1986 році у травні-червні місяці приймає на оздоровлення майже 1500 дорослих та дітей, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

Туры в Египет

За відносно короткий термін роботи оздоровниця стала провідним реабілітаційним центром курортної системи України, відкриті реабілітаційні відділення для лікування хворих:

 • що перенесли гострий інфаркт міокарду та хірургічні втручання на серцевих судинах;
 • з цереброваскулярною патологією;
 • вагітних жінок;
 • з хворобами органів опори та пiсля хірургічних втручань на суглобах;
 • ліквідаторів та постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.

Загальнотерапевтичне відділення санаторію "Жовтень"

Одне з перших структурних підрозділів, було організовано в 1986 році. Відділення займається лікуванням і оздоровленням ветеранів війни та праці, інвалідів та ліквідаторів аварії на ЧАЕС, а в зимовий та літній період – оздоровленням дітей. Основним показанням для лікування у відділенні є захворювання органів кровообігу (ішемічна хвороба серця, постінфарктний кардіосклероз, стенокардія І-III Ф.К., гіпертонічна хвороба І-III ст., залишкові явища після порушень мозкового кровообігу, ревматизм в неактивній фазі, вегето-судинна дистонія). В останні роки показання для лікування хворих значно розширилися, це пов’язано з укріпленням і значним розширенням лікувально-діагностичної бази санаторію, введенням нових сучасних методик у лікуванні. Завдяки цьому у відділенні успішно проходять лікування пацієнти з захворюваннями органів дихання, травлення, урологічною патологією, хворобами органів опорно-рухового апарату. Так, на базі відділення вже 7 років працює міні-центр для лікування хворих з ушкодженням хребта – людей, що пересуваються на візках. Цей центр було створено легендарною людиною, мужнім чоловіком Миколою Подрезаном, інвалідом І групи. Кожний рік ми лікуємо до 50 таких хворих, що не тільки приймають усі наші процедури, відвідують визначні місця Києва, але й танцюють, співають, творять своїми руками справжні шедеври картин, вишивок. Ці люди – просто стають "Міс" та "Містер" України на візках. З нашою допомогою творять справжні життєві подвиги.

Конча-Заспа, санаторий "Жовтень"Дякуючи співпраці з ведучими науковими центрами України (Український науковий центр радіаційної медицини, Український НДІ курортології і фізіотерапії, НДІ урології і неврології АМН України) у відділенні досягнуто великої ефективності у лікуванні хворих. Відділення розташовано в спальних корпусах №1 і №2. Палати у відділенні розраховані на 2 хворих зі всіма зручностями, палати типа "полулюкс" і 2-3-кімнатні палати "люкс", розраховані на сімейне лікування і відпочинок. З хворими працюють висококваліфіковані лікарі-кардіологи, терапевти, психотерапевти, фізіотерапевти, функціональні діагности вищої та першої кваліфікаційної категорії: завідуючий відділення Рябчун А.І., Кабанчук Д.А., Гніздовський А.П., Петровічев О.А., Бахмат A.M. За тридцять років сестрами-господарками цього відділення Коверник М.А. та Підтілок О.І. вихований чудовий колектив молодшого медперсоналу. У лікуванні хворих відділення використовується увесь широкий потенціал лікувально-діагностичної бази санаторію. Використання природних лікувальних факторів та сучасних фізіотерапевтичних, бальнеологічних, нетрадиційних методів дозволяє отримати високу ефективність лікування хворих з найрізноманітнішими захворюваннями, а персонал накопичив безцінний досвід в оздоровленні такого складного контингенту хворих.

Туры в Венгрию

Спеціалізоване відділення оздоровлення вагітних жінок

Санаторно-курортне лікування вагітних з різними видами акушерської та екстрагенітальної патології впроваджено у практичну медицину в єдиній країні світу – в Україні. Спеціалізоване відділення оздоровлення вагітних жінок у клінічному санаторії "Жовтень" відкрите у 1988 році. За цей період оздоровлено вже понад 15 тисяч вагітних. Лікуванню у відділенні підлягають вагітні жінки при терміні вагітності від 12 до 32 тижнів на період прибуття до санаторію, працюючі, застраховані в органах Фонду соціального страхування України, та якi не мають медичних протипоказань. Путівки строком на 24 дні сплачуються за рахунок коштів бюджету Фонду соціального страхування з тимчасовою втратою працездатності і надаються вагітним безкоштовно. При фізіологічній вагітності для підвищення резервів адаптації та на повторний термін оздоровлення можливо придбання путівки за власні кошти у відділі реалізації путівок санаторію. Медичний відбір жінок на оздоровлення проводить жіноча консультація за місцем проживання. Висновок про показання щодо оздоровлення вагітних у санаторії виносить відбіркова комісія при управлінні охорони здоров'я Київської міської держадміністрації, яка працює на базі міського пологового будинку №5. Очолює комісію головний акушер-гінеколог Макаренко М.В.

Завданням відділення є:

 1. Організація повноцінного відпочинку і проведення комплексу загальнооздоровчих заходів, спрямованих на активну підготовку до фізичних та психоемоційних навантажень, зумовлених вагітністю та пологами.
 2. Реабілітація вагітних з різними видами екстагенітальної та акушерської патології після виписки зі стаціонару (ІІ етап лікування).
 3. Запобігання різним ускладненням перебігу вагітності, пологів та післяпологового періоду у жінок групи ризику.
 4. Проведення комплексу заходів, спрямованих на забезпечення нормального розвитку плода, профілактику перинатальної патології.
 5. Санація вогнищ хронічної інфекції.
 6. Комплексна немедикаментозна підготовка вагітних до пологів та лактації.
 7. Санітарно-просвітницька робота.

Конча-Заспа, санаторий "Жовтень"Відділення розраховане на перебування 60 вагітних одночасно. Кімнати розраховані на 2 особи, оснащення їх створює комфортні умови для відпочинку. Вагітні жінки перебувають під постійним наглядом, його забезпечує кваліфікований медичний персонал: зав. відділенням акушер-гінеколог вищої категорії к.м.н. Тофан Н.І., акушерки вищої категорії, інструктори ЛФК з вищою освітою та спеціально підготовлені молодші медсестри. Обстеження та лікування вагітних проводиться на сучасному рівні: електрокардіографія, електроенцефалографія, холтерівське моніторування, спірографія, ультразвукова діагностика: карфіотокографія на фетальному моніторі Agilent фірми Hewlett- Packard, лабораторна діагностика на сучасних аналізаторах. Індивідуально для кожної вагітної складається комплексний план лікувально-оздоровчих заходів, який містить відповідно до стану вагітної та плода руховий режим, ЛФК, кліматотерапію, бальнеотерапію, фітотерапію, аерофітотерапію, спелеотерапію, фізіотерапію, психотерапію, масаж комірової зони, дієтичне, додаткове та альтернативне харчування, питні мінеральні води, психологічні методи. Природні (курортні) лікувальні фізичні фактори є найбільш адекватними для вагітних. Вони є альтернативою призначення вагітним медикаментів, тому що не мають шкідливої дії, не викликають алергії та побічних дій на інші органи і системи. При їх застосуванні у вагітних формуються м'які безболісні ефекти і настає період ремісії хронічних захворювань. В умовах санаторію майбутні матусі мають можливість не тільки оздоровитись, але й підготуватись морально до народження дитини. Для цього у відділенні створено центр розвитку родини "Сімейне коло". Мета його програм полягає у формуванні навичок усвідомленого батьківства у подружніх пар в період вагітності та організації психофізіологічної підготовки сім'ї до народження дитини. Особливо дієвим у функціонуванні відділення оздоровлення вагітних є науково-практичне співробітництво з Інститутом педіатрії, акушерства і гінекології АМН України, Українським науково-дослідним інститутом медичної реабілітації та курортології. Провідні фахівці цих закладів надають консультативну допомогу вагітним жінкам безпосередньо у відділенні. Розробляються нові методи діагностики і лікування вагітних у санаторії, які проходять широку апробацію та впровадження у практику, проводяться спільні наукові конференції. На основі цієї співпраці видано 4 колективні монографії, 3 методичні рекомендації, більше 100 наукових статей, отримано 6 патентів на винаходи, захищені 1 докторська та 2 кандидатські дисертації. У рамках Національної програми "Діти України" колективом лікарів санаторію науково обґрунтовуються, розробляються і впроваджуються диференційовані програми санаторно-курортних методів лікування вагітних з різною патологією. Розроблено стандарти санаторно-курортного лікування вагітних. Робота відділення та отримані результати надзвичайно актуальні для вирішення соціальних завдань нашої держави: підвищення народжуваності, оздоровлення нації.

Туры в Чехию

Відділення реабілітації хворих з травмами та захворюваннями опорно-рухового апаратуКонча-Заспа, санаторий "Жовтень"У клінічному санаторії "Жовтень" з 2002 року функціонує відділення реабілітації хворих з травмами та захворюваннями опорно-рухового апарату на 30 ліжок. Контингент хворих, які проходять раннє відновлювальне лікування, у відділенні достатньо широкий. Це пацієнти з травматологічними та ортопедичними захворюваннями: остеохондроз хребта з залишковими явищами корінцевого синдрому, стани після оперативних втручань на суглобах та хребті (дискектомії), стани після операцій ендопротезування суглобів (зокрема кульшового суглобу), наслідки переломів різної локалізації, неускладнених травм хребта, хронічні синовіти, бурсити, тендовагініти, контрактури, посттравматичний нейродистрофічний синдром кінцівок та ін.; ревматологічними захворюваннями: ревматоїдний артрит, остеоратрози, реактивні артрити, подагричний артрит, псоріатичний артрит, хвороба Бехтерева. Хворі у відділення направляються у ранній післялікарняний період. Так, хворі, які перенесли операції ендопротезування суглобів, зокрема кульшового, поступають у відділення вже на 15-30 добу після операції. У теперішній час відділення приймає хворих з клінік Інституту травматології та ортопедії та Інституту кардіології ім. акад. М.Д.Стражеска АМН України, Київського міського ревматологічного центру, їх путівки сплачує Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Відділення вже користується значним попитом хворих, тому путівки на лікування можна придбати безпосередньо у санаторії на термін 12-24 дні.

Культурне дозвілля та послуги

Для забезпечення лікування хворих санаторій має значну додаткову інфраструктуру. Сучасно обладнаний кіноконцертний зал на 300 місць, що радо зустрічає аматорів художньої самодіяльності та професійних артистів, які регулярно навідуються до санаторію. Театральні вистави, творчі зустрічі, тематичні вечори, презентації не дають сумувати нікому. Нове технічне та музичне обладнання, кваліфіковані культорганізатори та музиканти залучають Вас до виявлення своїх здібностей. Вечори з "Караоке", дискотеки, кінофільми, екскурсії визначними місцями Київщини активно сприяють комплексному лікуванню. Батьки з дітьми, що лікуються у санаторії, відчувають підтримку та увагу до дітей: кваліфіковані лікар-педіатр, вихователі, дитяча кімната, відеосалон, дитячі ігрові майданчики – дозволяють покращати здоров’я самих діточок та дадуть можливість прийняти процедури їх батькам.

Конча-Заспа, санаторий "Жовтень"Туры по Украине

Справжнім осередком духовної культури у санаторії є бібліотека, книжковий фонд якої складає понад 20 тисяч екземплярів. Тут представлені твори як класиків світової літератури, так і сучасні бестселери. У зручному читальному залі Вас чекає понад 60 найменувань газет та журналів, що видаються в нашій державі та Російській Федерації. Особливою прикрасою є підбірка медичної літератури як наукової, так і популярної тематики. Відпочиваючі можуть скористатись послугами універсального магазину на території оздоровниці, сучасного бару, стоянкою автомобілів з охороною, телефонами-автоматами, кіосками "Союздруку", сувенірного магазину, аптечного кіоску, лікувальними саунами, косметологічним кабінетом та перукарнею.

Адмiнiстрацiя клiнiчного санаторiя "Жовтень"
посмотреть туры в санаторий "Жовтень"

Предыдущая статья
Следующая статья
Узнавайте о турах первыми!
Подпишитесь на рассылку. Путешествуйте с Турне.