Зарегистрироваться Войти

TURNE - №1 туристический портал Украины.  Все для быстрого и удобного выбора тура. Звоните: (044) 393-43-97, (067) 448-34-60

Подобрать тур:

Шарівка. Загублена перлина.

Рубрика

Версия для печати Версия для печатиПослать другу Отправить другуДобавить в избранное Добавить в избранное

23.06.2014

Рубрика: Вокруг света (613)

vidp-od.jpg

Маргарита Тимошенко

 margo.jpg

 

Хочу познайомити вас із однією з найнезвичайніших місцин Харківщини – Шарівським палацом та парком. Це справді чарівне місце, у якому як ніде відчуваєш "подих" часу.

 

 

Розквіт цієї місцини пов’язують із початком XIX ст., коли власником земель став цукрозаводчик Леопольд Кеніг. Саме в його час палац набув сучасного вигляду (були добудовані дві башти у неоготичному стилі), а на прилеглій території був розбитий ландшафтний парк.

 

 

Зараз ми можемо тільки уявляти всю ту красу і велич, якою було наповнене це місце у часи свого розквіту. Нині садиба переживає не найкращі свої часи, але для любителів романтики й декадансу, а також шукачів незвичних світлин кращої місцини годі й шукати.

 

 

Пересікаючи мур садиби опиняєшся на пагорбі, на якому розміщена головна будівля – «Цукровий палац» Кеніга. Час від часу тут ведуться реставраційні роботи, за якими зі свого постаменту пильно споглядає вождь світового пролетаріату.

 

 

 

На превеликий жаль реставраційні роботи мають уривчастий характер, тому про повне відновлення паркового комплексу поки не йдеться.

З цього оглядового майданчика відкривається чудовий вид на нижні тераси та озеро.

 

 

Балюстради терас майже скрізь завиті диким виноградом.

 

 

Спустившись на місточок до озера вам відкривається вид на рештки господарчих будівель та будинок персоналу, що знаходяться справа від палацу.

 

 

Так виглядає місток та балюстрада сходинок, що ведуть до води. Колись тут плавав човник з прекрасними панянками на борту. А ввечері господиня любила спостерігати за білими лебедями, яких тут надзвичайно шанували.

 

 

Ідемо до господарчих споруд. Зберігся остов теплиці.

 

 

Правда замісць соковитих овочей та фруктів знаходимо тільки довгі ліани дикого винограду.

 

 

Вертаємося нагору. Із допомогою місцевих жителів нам вдалося потрапити до палацу. У коридорах та на сходах відчувається грубе втручання до початкового романо-готичного стилю. Цілковита еклектика у підборі кольорів.

 

 

Проте викликає захоплення те, що багато оздоблень зберіглося майже в первинному вигляді.

 

 

В одній з кімнат знаходимо камін з білосніжного кахлю із позолотою.

 

 

Кімната, скоріш за все, належала господині замку, красуні-дружині Кеніга – на стелі частково збереглися ліплення та фрески.

 

 

Одна з них зображує молоду жінку із дитиною (мабуть, це портрет дружини Кеніга із сином).

 

 

Але найбільше захоплення викликає блакитна бальназала із балкончиком для музик.

 

 

  Також заслуговують на увагу каміни із різними декоративними дерев’яними сітками, розташовані симетрично по обидва боки зали.

 

 

Пройшовши у арку із гербом Кенігів зліва від палацу, ми потрапляємо до парку.

 

 

Йдемо вздовж добре укріпленої стіни

 

 

Стежка веде нас до 600-літнього дуба. Існує повір’я: якщо ви вже тут – обов’язково доторкніться до цього велета аби набратися від нього сили.

 

 

Окрім дубів-довгожителів у парку слід подивитися унікальну липову аллею із вертикальними кронами.

 

 

Я щиро вважаю, що Шарівка завдяки своїй неповторності є справжньою перлиною України і заслуговує на увагу туристів. Запрошую всіх любителів старовини та поціновувачів старовинної вишуканої архітектури відвідати цю унікальну місцину, справжній шедевр садово-паркової архітектури ХІХ – ХХ ст.

  

 

 

Комментарии (0) Просмотров (2609)

Имя*Email
  
Комментарий*
(до 5000 знаков)
Введите символы, изображенные на картинке
CaptchaCode

Горящие туры по почте
Следи за ценами!
Подпишись на рассылку туров!
Email:
Управление подпискойRSS
Лучшие отели